شادمانی

شادمانی با مهار کردن کامل خوی هیجانی بدست می آید. جاییکه ترس و بیم و وحشت وجود داشته باشد از شادمانی خبری نیست . احساس ایمنی و شادمانی حاصل ایمان کامل به خداست. یعنی آن هنگام که انسان یقین دارد قدرتی شکست ناپذیر از او و هر آنچه دوست می دارد حمایت می کند و همه خواسته های درست دلش را برمی آورد ، می تواند رها از هر گونه فشار عصبی ، احساس رضایت و شادمانی کند.

آنگاه از ظاهر مخالف امور آزرده نمی شود چون یقین دارد که خداوند از منافع و مصالح او حمایت می کند و از هر وضعیتی بهره می جوید تا خیر و صلاحش را پیش آورد.

سری که بر پیشانیش اخمی باشد ، آسوده بر بالین قرار نمی گیرد . خشم و نفرت و بدخواهی و حسد و انتقامجویی ، شادمانی انسان را می رباید و بیماری و شکست و فقر می آورد.

فلورانس اسکاول شین

/ 6 نظر / 8 بازدید
دكتر مجتبي كرباسچي

سلام " صاحبدلان " این سایت مجموعه گرد آوری اشعار عارفانه و عاشقانه شعرای قدیم وجدید است واین بار " آشنايي مولوي وشمس "و " شعر شهريار در بزرگداشت مولوي " منتظر حضور سبز تان هستم خدا يارتان

مرضیه

سلام واقعا درسته جایی که آدما احساس ترس میکنن نمی تونن شاد باشن و ما باید به این موضوع اعتقاد داشته باشیم که خدایی هست که مارو دوست داره و همیشه و همه جا مراقبمونه

ابجی

سحر

سلام زکی!نخند بچه؟ حالت خوبه؟اینم نظر منه: زیبا سلام زیبا هوای حوصله ابری ست چشمی از عشق ببخشایم تا روبه آفتاب بشوید دلتنگی مرا زیبا کنار حوصله ام بنشین بنشین مرا به شط غزل بنشان بنشان مرا به منظره عشق بنشان مرا به منظره باران بنشان مرا به منظره رویش من سبز میشوم. زیباهمه حرف دلم اینست من عشق را به نام تو آغاز کردم در هر کجای عشق که هستی آغاز کن مرا آغاز کن مرا.