محبت خداوند و مظاهر او

اگر راه نداری به اینکه عشق خدا را در درون خود جای دهی، دوستان خدا را دوست بدار؛ که حضرت رسول (ص) فرموده اند: صالحین را دوست بدار که همانا انسان با کسی است که دوستش دارد..

خاک قدم های انسان کامل، مایه قرب به خداوند است و لذا اتکای سالک حقیقی نه به نماز و روزه اش بلکه به خدمت برای چنین انسانی است زیرا عبادت برای آنست که انسان، خدا را بیابد و حال اگر او آیینه ی تمام نمای خدا را بیابد، بهترین وسیله برای قرب به خدا را یافته است.

چنانچه امام صادق (ع) فرموده اند: دوستی و برادری متقین (اهل دل) را طلب کن؛ اگرچه در ظلمات زمین، و اگرچه عمرت را در طلب آنان صرف کنی.

لذا وصیت انبیا و اولیا به مردم اینست که در یافتن دوستان بامعرفت، حق شناس و اهل دل همت کنید که اگر به درجه آنان نرسی به شفاعت ایشان مشرف گردی.

زلیخا، یوسف (ع) را دوست داشت و چون یوسف دوست خداوند متعال بود، زلیخا به واسطه آن دوستی، هرچه اهل بهشت در آخرت بیابند، او در دار دنیا یافت.

مادامی که زلیخا، یوسف را دوست می داشت و حق را نمی شناخت، نه حق را می یافت و نه یوسف را! چون از طلب و کوشش خود ناامید گشت و خدایی شد و متوجه به ساحت قدس ربوبیت گردید، هم یوسف را یافت و هم خداوند را.

پس تا بنده به غیرخدا مشغول باشد، هیچ ندارد؛ نه دنیا نه عقبی و نه مولا را! اما اگر به مولا و خدمت و عبادت او مشغول شود، همه چیز میابد؛ هم دنیا هم عقبی و هم مولا را..

کتاب شب قدر، شب احیای قلب برگرفته از سخنان فاطمه میرزایی لطفی آذر

/ 4 نظر / 16 بازدید
ستایش محمدی

با سلام با عضويت در گروه اينترنتي ما هميشه مطالب روز و جذاب در ايميل شماست وارد لينک رو به رو شويد http://finance.groups.yahoo.com/group/ozvsho/join در ياهو لاگين شويد مرحله 1: براي دريافت ايميل ها بايد گزينه »» Individual Email را انتخاب نماييد. مرحله 2: براي بهتر ديدن ايميل ها گزينه »» Traditional را انتخاب نماييد. مرحله 3: کلمه خواسته شده را در باکس خالي تايپ کنيد مرحله 4: سپس بعد از اينکه مراحل بالا را به درستي انتخاب کرديد گزينه »» Join را کليک کنيد

بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345432681.91

موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 1178167001

ستاره شرقی

زیبا بود مرحبا[گل]